Profil użytkownika Audrey

Audrey napisał(a) o: Audrey
Rzeź (2011)

Zanim obejrzałam film usłyszałam kilka dobrych opinii na jego temat i tylko jedną złą. Moja znajoma powiedziała, że jej to nie bawiło, chyba dlatego, że nie ma dzieci. Nie sądziłam, że po obejrzeniu „Rzezi” również stwierdzę, że „mnie to nie bawi”. I to nie dlatego, że nie posiadam dzieci.
Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio tak wynudziłam się na jakimś filmie.
Najgorszy jest początek, czyli jakieś pierwsze pół godziny (biorąc pod uwagę fakt, że całość trwa ok. 1h 15 min nie wróży to dobrze). Ciągłe wałkowanie tego samego tematu było dla mnie irytujące. Później udało się zbudować jakieś napięcie, można by nawet wybrać kilka perełek, jeśli chodzi o dialogi. Jednak i tak film nie powalił mnie na kolana i do mistrzowskiego filmu „dialogowego”, jakim niewątpliwie jest „Dwunastu gniewnych ludzi”, nie dorasta.
To, co ratuje ten film, to z pewnością fantastyczna gra aktorska. Cała czwórka spisała się świetnie, szkoda, że całość wypada niezbyt dobrze.

Audrey napisał(a) o: Audrey
2001: Odyseja kosmiczna (1968)

Za sci-fi nigdy nie przepadałam, ale ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zanim obejrzałam "Odyseję" trochę o niej słyszałam,były to tylko pozytywne opinie. Nie podejrzewałam jednak, że w 68 roku można było zrobić takie wizualne arcydzieło. Oczywiście fabuła również zasługuje na pochwałę. A wszystko doskonale jest dopełnione muzyką.